Strona główna » Sklepy i strony modelarskie » Model kartonowy ZiS-5

Model kartonowy ZiS-5

Wielu początkujących modelarzy porywa się na modele o niezwykłym stopniu skomplikowania, przez co mogą się „pochwalić” dużą liczbą modeli rozpoczętych a nie ukończonych. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w sklejaniu, lepszym wyborem od wielosilnikowych samolotów, skomplikowanych okrętów czy helikopterów będą proste modele. Złożenie prostego samochodu zajmie ci dużo mniej czasu niż skomplikowanego, a przy okazji będziesz mógł skupić się bardziej na szczegółach tworzenia. Największą satysfakcję da ci złożenie kompletnego pojazdu, nawet jeśli nie będzie to trudne zadanie.
model kartonowy samochodu zis-5Modelem który można polecić każdemu początkującemu modelarzowi jest ZIS – 5 z wydawnictwa „Modele kartonowego Fana”. Model jest bardzo prosty – podobnie jak sama radziecka ciężarówka którą przedstawia. Jego sklejanie przynosi dużo radości głównie ze względu na szybki przebieg prac.

Budowa pojazdu

Rama jest bardzo prostą konstrukcją, z którą upora się osoba która nigdy wcześniej nie sklejała modeli. Przy jej sklejaniu pamiętajmy o tym by nie zwichrować konstrukcji. Koła również nie są wymagające – zostały przedstawione w dużym uproszczeniu. Ich poprawne wykonanie będzie wymagało stosowania retuszu – zatem będziemy mieli okazję ją poćwiczyć. Nieco trudności sprawia prawidłowe przyklejenie kół do osi – najlepiej użyć kleju błyskawicznego. Odwzorowanie kabiny jest umowne – mieści jedynie kierownicę oraz jeden zegar. Osoby które chcą nieco upiększyć model mogą pokusić się o wykonanie realistycznych wlotów chłodnicy. Możemy także pokusić się o wykonanie przeszklonych reflektorów oraz uwypuklenie elementów skrzyni ładunkowej.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc model można ukończyć w kilka dni – opis jest wystarczająco szczegółowy. Ze względu na małe skomplikowanie całej konstrukcji, warto przyłożyć się do dokładnego retuszowania elementów – będzie to mniej monotonne niż w przypadku modeli skomplikowanych. Model jest doskonałym materiałem do ćwiczenia technik modelarstwa redukcyjnego – w zasadzie większość elementów można ulepszyć i dodać coś od siebie. Jest on dobrym wyborem zarówno dla początkującego modelarza jak i dla osoby która chce odpocząć od modeli o bardzo dużym stopniu skomplikowania.

wydawca – answer

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s