Strona główna » Sklepy i strony modelarskie » Hurricane Mk I z Kartonowej Kolekcji

Hurricane Mk I z Kartonowej Kolekcji

Hawker Hurricane MK1 to samolot który budzi w Polakach pozytywne skojarzenia – dzieje się tak ponieważ latali na nim „nasi” w czasie bitwy o Anglię. Model o którym będzie mowa to egzemplarz z Dywizjonu 306, wydany przez Kartonową Kolekcję (4/2012) w skali 1:33.

kartonowa kolekcja - hawker hurricane

Poziom opracowania

Model odznacza się świetnym opracowaniem jeśli chodzi o podpowiedzi dla osoby która będzie go składała. Ilość rysunków montażowych jest bardzo duża, a opis poprowadzi nas szczegółowo przez wszystkie etapy tworzenia. Również sama okładka jest dopracowana i kusi do zakupu.
Samolot został opracowany na rozsądnej ilości papieru – razem z elementami szkieletu i częściami szkieletu wychodzi 6 arkuszy.

Nie tylko standard

Model został zaprojektowany w taki sposób iż niektóre elementy można wykonać zarówno bez waloryzacji, na płasko, jak i w bardziej efektywny sposób. Do takich miejsc należą między innymi zegary. Niektóre elementy – takie jak śmigło oraz pokrywa silnika zostały zaprojektowane w niecodzienny sposób – dzięki temu będą wyglądały lepiej, ale sprawią nam więcej problemów jeśli chodzi o poprawne wykonanie.

hurri-1

Jakość wykonania

Na pierwszy rzut oka widać iż producent nie oszczędzał na wykonaniu wycinanki. Jakość druku możemy określić jako wzorową, podobnie kolorystykę oraz narysowane nitowanie i linie podziału blach.

Trudność sklejania

Model może być sklejany także przez początkujących modelarzy – wtedy nie używamy części które zostały oznaczone odpowiednim kolorem. Dzięki temu praca będzie przebiegała sprawnie. Jeśli pragniesz prawdy historycznej, możesz pokusić się o waloryzację tego samolotu – producent umieszcza w zestawie wiele potrzebnych do tego, dodatkowych elementów. Na podsumowanie wypada stwierdzić iż będzie to samolot dobry dla osób które lubią bezproblemowe sklejanie i świetny opis kolejności prac, przedstawiony na wielu rysunkach.

hurri-2

hurri-3

zdjęcia: Kartonowa Kolekcja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s