Strona główna » Warsztat » Wygodne i bezpieczne sklejanie kartonówek

Wygodne i bezpieczne sklejanie kartonówek

Pracownia modelarza kartonowego. Wiele osób pracuje nad modelami kartonowymi „na kolanie”, co prowadzi do częstego gubienia części oraz do ogólnego spadku jakości prac. Praca nad bardziej skomplikowanym modelem wymaga sporej ilości wolnego miejsca oraz odpowiedniego grupowania elementów.

Higiena pracy

Zadbaj o to by miejsce gdzie sklejasz modele było dobrze oświetlone. Nie zawsze mamy możliwość sklejać przy świetle dziennym, a praca w ciemności niszczy nasz wzrok. Dobrym połączeniem jest włączenie oświetlenia na suficie oraz małej lampki przy biurku. Gdy pracujemy z klejami o intensywnym zapachu musimy dbać o wietrzenie pomieszczenia – małe elementy będą wtedy bardzo narażone na zagubienie.

Porządek

Na biurku powinny znajdować się jedynie części z jednego modelu – w przeciwnym razie bardzo szybko pomieszamy elementy. Na stole wydziel miejsce na wycinankę, elementy wycięte oraz sklejone. Dzięki temu oszczędzisz czas na poszukiwania. Pędzle oraz kleje powinno się trzymać w stojakach, które zapobiegają uszkodzeniu blatu. Najlepszą podkładką pod stół jest mata modelarska. Jeśli jej nie posiadasz, pomyśl o zakryciu stołu grubym kartonem, starymi kalendarzami. Ciągłe wycinanie elementów powoduje iż stół pokrywa się warstwą ścinków. To co niepotrzebne najlepiej od razu wyrzucić do śmietnika. To samo dotyczy zużytych ostrzy do noża – wrzucaj je do osobnego pojemnika, gdyż będą przecinały worki na śmieci.

Nie wycinaj wszystkiego na raz

Niecierpliwy modelarz od razu po zakupie modelu przystępuje do pracy. Właściwe będzie jednak przeczytanie instrukcji oraz zanalizowanie rysunków poglądowych. Wycinaj części zgodnie z kolejnością podaną w instrukcji, a jeśli pośpieszyłeś się i wyciąłeś elementy których nie zdążysz skleić w jeden dzień, opisz je z tyłu ołówkiem. ś

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s